אתמול נפתחה התערוכה של עבודות הצילום שלי בגלריה "שמונה" ביפו. רציתי להזמין את כולכם, אבל…. טעו טעיתי כשכתבתי את המייל השבועי ולא סימנתי איזה צ'ופצ'יק במנגנון השליחה של האתר החדש (ראיתם שיש לנו אתר מחודש?) והמייל שכתבתי לכם – לא נשלח. זו הסיבה שהוא לא הגיע אליכם, אז סליחה.
זה מעניין, לא? כבר שנים שאני יוצר, ולא מפרסם עצמי כאמן. והנה יוצאת לה תערוכה ראשונה, ואני אפילו מנסה לספר לכולם – אבל משהו בי כנראה דאג לעשות איזו טעות שתגרום למייל לא להשלח. מוזרה ומורכבת נפש האדם. ומה לעשות – גם לי יש אחת כזו…. ועם הדבר הזה צריך לעבוד פה, בעולם הזה…

בכל מקרה – היה מקסים. אני נהניתי מאד עם כל מי שכן זכר והגיע, ונהנתי לראות אנשים בוחנים ולומדים את התמונות. קולטים לאחר זמן מה במה באמת מדובר פה…. עוברים וחוזרים שוב לאותה תמונה לבחון אותה מחדש… ואז באים אלי לחבק ולברך ולהגיד לי שזה מדהים… וכן – זה כיף לשמוע. (תודה!) – תוכלו לראות קצת עבודות שלי כאן

* אז מי שעוד רוצה לבקר בתערוכה (ואולי גם לקנות איזו תמונה?) – היא תוצג בגלריה "שמונה" עד סוף יוני.
ניתן להגיע כל יום, (חוץ מיום ב') בין 9 -11 בלילה לגלריה.
(אחר כך זה נהיה מועדון ובר ודופקים בראש – רק למנויים).
רחוב אילת 8, יפו. בואו בהמונייכם!

* חוצמזה: חג השבועות עבר, ולפעמים ניתן להתבונן אחורה ולהרגיש פנימה – האם קבלתי תורה חדשה בחג הזה? האם בכלל הקשבתי? האם לבבי שמע דברים שאני עצמי, ברובד המודע, אולי עוד לא מודע אליהם? במדרש נאמר שיש תורה חדשה שצריכה להתקבל פה, בעולם הזה שמשווע כבר לתורה חדשה: "אמר הקדוש ברוך הוא: תורה חדשה מאתי תצא" (מדרש רבה ויקרא פרשה יג פסקה ג). ועוד למדו החכמים כי הקולות של מתן תורה מעולם לא נפסקו, שנאמר "קול גדול ולא יסף" – הם מהדהדים והולכים ללא הפוגה, ורק אזני הבריות סתומות מלשמוע… בחג השבועות נפטר הבעל שם טוב. תלמידיו אמרו עליו שכשהיו במחיצתו יכלו לשמוע את הקולות של מתן תורה ולשמוע "אנכי" מהאחד הגדול בעצמו, ולקבל תורה חדשה. אני מתפלל שנזכה לכך גם אנחנו. 

* השבוע ביום חמישי בערב – אמסור שיעור על תורתו של רבי נחמן מברסלב. רחוב המעגל 17א רמת גן (אצל מוש טטרו). שמונה בערב. 50 שקל יתקבלו בברכה. 

 

* וסדנת "בסוד הכרובים":
סדנא אחרונה עד "אחרי החגים" של שנה הבאה! חמישי-שישי-שבת 25-27 ליוני.

רבים שואלים אם הסדנא היא לזוגות – אז ככה: הסדנא מיועדת גם ליחידים וגם לזוגות. ביחד. בכוונה ביחד. הסדנא מתמקדת בכל אחד ואחת מאיתנו באופן אישי, וביכולת שלנו להפתח באהבה, לחיות חיים של חירות ושל אהבה בתוך המרחב הזוגי-מיני. הסדנא חושפת בפניכם אמיתות עמוקות על עצמכם כגברים וכנשים ונותנת כלים לעבודה בבית, בתוך זוגיות קיימת, לקראת זוגיות עתידית, וגם – לבד – עם ההויה הגדולה. פרטים נוספים, מחירים ותגובות ממשתתפי סדנאות קודמות תמצאו באתר (המחודש) שלנו. הקישו כאן. 

 

* פשוט מאד
בשבת הקרובה אתארח ואלמד בפסטיבל "פשוט" באשראם במדבר. אערוך שם קבלת שבת שבטית ופשוטה, אתן שיחה בעזרת השם, וגם אערוך סשנים פרטיים של צילום עירום במדבר. מי מכם מגיע ל"פשוט"? היות ואני אוהב לנצל את הזמן בפסטיבלים כדי לרבוץ בזמן בלתי פורמלי עם אנשים שקרובים לי ברוחם ונפשם – האשראם ברוב טובו מקצה לנו מתחם קמפינג בתוך הגדר. גם חברי לשבט העברי המתחדש – עומר ודריה, שילמדו בפסטיבל יחנו שם. תלמידי וחברי שרוצים לחנות אתנו במתחם – מוזמנים להודיע לי במייל (ohad@kabalove.org).

* לגברים בלבד
אט אט מפציעה בקרב גברים רבים יותר ההבנה הפשוטה שניתן, כדאי ואף רצוי לבלות זמן איכות, אמיתי, עמוק, כיפי, מאתגר ומטעין – בקרב קבוצה של גברים שוחרי אמת כמותם. אני כידוע לוקח גברים למסע של עשר פגישות, אבל הקבוצות הבאות שאני אוכל לפתוח יהיו רק בסתיו (אחת ביבנאל ואחת באזור המרכז). אבל – ניתן כדאי ואף רצוי להשתתף במפגש סופ"ש שיהיה ברוח שכזו לגברים בלבד. "אתגר שיווה" קוראים לו (פעם קראו לו פסטיבל שיווה. עכשיו משום מה זה נהיה "אתגר" כנראה כדי שזה ישמע יותר גברי…. בתור גבר אני אוהב פסטיבלים, ואני בטוח שגם שיווה עצמו היה מעדיף להיות בפסטיבל מאשר באתגר. אבל לא נורא -העיקר שהתכנית שווה!!!) בקיצר – אני ממליץ. ראו כאן:   ולנשים אני רוצה לומר בפשטות: כשאתן "שולחות" את הגבר שלכן לקבוצת גברים שכזו, אתן מקבלות אותו בחזרה משודרג ומועצם. הוא נטען באנרגיה גברית גבוהה, נזכר מי הוא, לומד אט אט לא לברוח מהחיים ומכן אלא לחיות אותם במלואם – יחד אתכן! לא שווה?

יללא. מספיק להפעם, למרות שרציתי לספר לכם גם על הבלוג החדש שלי בנו-מינד. על תכנית הרדיו שלי במהות החיים שמתחדשת, ועל סמינר המדיטציה הבין לאומי לנשיאת עדות באושביץ שיתקיים בנובמבר, ובע"ה אשמש בו כרב הריטריט. אבל מה – המייל נראה לי ארוך מידי, ואולי אזכור לכתוב על כך בשבוע הבא….

חיבוק

אוהד