היות ואנו יצורים מיניים מעומק עצם הווייתנו, אנשים, גברים ונשים, שלא חוקרים לעומק את המיניות שלהם, הולכים ומסתבכים בה באופן טראגי. הם מדחיקים, מכחישים, מסתירים, משקרים, ובעיקר סובלים.

בשל הסתירות העמוקות והתהומות הפעורים בין טבע האדם ובין התרבות האנושית, הפכה מיניות האדם לחידה.

Sphinxexמיניות האדם דומה למבוך מיתולוגי: מי שלא פותר את החידה הזו הולך לאיבוד בנבכי המבוך, והספינקס, הממונה על העוצמה המינית, טורף אותו. הוא אוכל את קרביו מבפנים, על ידי יסורי אשמה, חרטה, בושה ופחד.

מי שפותר את החידה ומשתחרר מן המבוך רוכב על גבו של הספינקס ומעופף איתו. או-אז מוסר לו הדרקון הקדוש ברצון את מפתחות העוצמה של עצם הוויתו.

ומתגלה כי הוא הוא הדרקון.

פלא

1 הגב
 1. בועז
  בועז says:

  אז מה היה לנו:
  1. הנחה שהיות ואנו יצורים מיניים מעומק עצם הווייתנו, אנשים, גברים ונשים, שלא חוקרים לעומק את המיניות שלהם, אזי אנחנו הולכים ומסתבכים בה באופן טראגי. מדחיקים, מכחישים, מסתירים, משקרים, ובעיקר סובלים.

  קצת שיטחי לא? האם המיניות היא לא דבר טיבעי. האם אנחנו לא מיניים כחלק מהטבע שלנו. שאר בעלי החיים לא חוקרים לעומק ולא מסתבכים – ורק אנחנו מסתבכים. אולי יש סיבות אחרות (מפורטות ועמוקות יותר שבגללן אנחנו מדחיקים, מכחישים,ובעיקר סובלים, ושכחלק מהן אנחנו לא חופשיים וטבעיים עם המיניות שלנו. לא חוכמה לזרוק סתם סיסמאות לא מבוססות, לא מאומתות, גם אם בטינטואיציה שלך אתה מרגיש שככה זה. לק מעניין של ההעמקה זה לא לרוץ למסקנות לא מוכחות. זה בסדר להיות זמן מה במצב ללא תשובות.

  2. מיניות האדם הפכה לחידה? האם חידה לבן אדם אחד יכולה להיות בהירה למישהו אחר. האם זה לא חלק מהתפתחות אישית ורוחנית? האם באמת לא ניתן לישב את הסכסוך בין טבע האדם למה שאתה קורא התרבות האנושית. (השלום מתחיל מתוכנו…)

  3. יחד עם זאת ברור ללא צורך בהסברים עמוקים שהגעה לחיים נטולי אשמה, בושה ופחד הוא יעד ראוי לכל מי שרוצה לצמוח, וזה משליך על כל תחום כולל מיניות כייפית ומשמחת.

  אז מה היה לנו – השלכות של הפירוד הפנימי, של האשמה והפחד על נושא שבמהותו הוא פשוט, יפה וטיבעי, ומי שלא שם רואה את הלא טיבעי.

התגובות סגורות.